gegvpV_vUtcEJQwlKRonNKVA6ngtCKUJ.jpg

З – Здоров'я співробітників

Люди, які добре себе почувають, краще працюють. Вони продуктивніше, швидше думають і більше встигають в порівнянні зі своїми колегами, які страждають нездужанням. Від чого ж виникає погане самопочуття і як з ним боротися в умовах сучасних офісів:

1. Сидяча робота – ворог номер один для хребта і друг набряклих ніг.

2. Привабливе блакитне світло монітора стомлює очі, і викликає сухість.

3. Відсутність достатньої кількості денного світла підвищує стомлюваність.

4. Снеки, солодощі і тонізуючі напої у великій кількості шкодять шлунку.

5. Хворі застудою колеги, які заражають оточуючих.

6. Недоброзичливі відносини в колективі, моральний тиск на підлеглих з боку керівників.

Всі ці фактори впливають на якість виконаної роботи не в кращу сторону. Але, є і хороші новини, їх досить просто нівелювати і створити комфортний «здоровий офіс».

О – Оцінка рівня комфорту

Перше, з чого варто почати, оцініть за десятибальною шкалою умови, в яких працюють ваші співробітники. Нижче ми наводимо список параметрів, з яких можна почати оцінювання. Доповнюйте його, якщо вам це знадобиться:

1. Керівники відкрито заохочують короткі перерви під час роботи.

2. Є окрема кімната для відпочинку, в якій люди можуть розім'ятися або виконати легкі фізичні вправи.

3. Кімнати досить світлі з великими вікнами. На столах і підвіконнях стоять живі рослини.

4. Компанія пригощає фруктами, овочами, горіхами. Забезпечує питною водою, зеленим чаєм в достатніх кількостях.

5. У штаті працює прибиральниця, яка кілька разів на тиждень робить вологе прибирання і протирає пил.

6. Кімнати оснащені системою очищення і кондиціонування повітря, кілька разів на день обов'язково відкриваються вікна, щоб провітрити.

7. Співробітникам пропонують оплачувані лікарняні, дозволяють працювати вдома в разі, якщо «прихворів».

8. Відносини в колективі дружні, немає місця образам, моральному тиску.

9. Дотриманий баланс між робочим днем і часом відпочинку, немає системних перепрацювань і роботи без вихідних на постійній основі.

10. Співробітники виглядають веселими, виконують роботу вчасно, пропонують нові ідеї.

Після того, як ви провели первинну оцінку і з'ясували, в якому ж з пунктів у вас є недоліки пора перейти до поліпшення ситуації.

Ж - Жити і працювати з радістю

Термін ЗСЖ розшифровується, як здоровий спосіб життя. Щоб досягти «дзену» в цій справі, потрібно виконувати прості правила:

1. Сидіти за столом рівно, не сутулитися.

2. Робити перерву в роботі щогодини приблизно на п'ять хвилин. Можна пройтися по коридору або просто постояти, подивитися у вікно, відволіктися від монітора.

3. Провітрювати мінімум три рази на день, а краще при потребі.

4. Пити не менше п'яти горнят води в день, так відновлюється водний баланс в організмі і поліпшується самопочуття. Не пити багато кави і міцного чаю.

5. Робити прості фізичні вправи: нахили головою в сторони, присідання, розминку кистей і стоп. Струшування рук і ніг, повороти тіла в сторону, щоб потягнути м'язи спини.

6. Виходити на вулицю кілька разів на день на п'ять-сім хвилин і довше. Частину обідньої перерви корисно витрачати на прогулянки на свіжому повітрі.

7. Не їсти багато солодкого і солоного. Віддавати перевагу фруктам, овочам і йогуртам в якості перекусу. Повноцінно їсти в обід, але не переїдати.

8. По-дружньому спілкуватися з колегами, суперечки вирішувати конструктивно, без особистих образ. Допомагати новеньким освоїтися. Посміхатися і радіти досягненням інших.

9. Якщо захворіли, краще посидіти вдома пару днів, так і хвороба швидше пройде і сил буде більше.

Керівникам, які хочуть заощадити гроші на лікарняних і простоях в роботі, слід вибирати просторі офіси з великими вікнами, піклуватися про чистоту і затишок. Ставити реальні досяжні завдання, приділяти підлеглим час, допомагати у вирішенні складних ситуацій, бути чуйними і співчутливими.

Заохочуйте підлеглих займатися спортом, їздити на роботу на велосипеді і відмовлятися від шкідливих звичок. Для цього можна обладнати велостоянку або видавати бонусні апельсини тим, хто пообіцяє не курити

Читайте також про то, як купити готовий бізнес CitySites.