FrMIjRFVLjEmGdXB-jeiRTXOcsAgnFQw.jpg

Писати про досягнення колег і партнерів – завжди приємно. Ми дуже часто пишаємося проектами наших сайтів, які допомагають людям та роблять світ кращим.

Сьогодні в нашому матеріалі – проект "Моя мама найкрасивіша", присвячений силі і красі жінок, які борються за здоров'я своїх дітей в онкогематології Білгородської обласної дитячої лікарні.

Ми поговорили з одним із авторів проекту – Марією Литвиновою, головним редактором сайту міста Білгорода.

- Як виникла ідея проекту «Моя мама найкрасивіша»? Чи були ідейні натхненники або схожі приклади?

- Ідею проекту «Моя мама найкрасивіша» запропонувала керівник фонду «Святе Білогір'я проти дитячого раку» Євгенія Кондратюк. За рік до цього, в 2015 році, ми з фотографом і дизайнером Аллою Григор'євою зробили соціально-мистецький проект «Ілюмінатор» про здібності дітей з аутизмом та їх труднощі. Він був успішним, про нього говорило все місто, на виставку прийшло багато людей.

Євгенія Кондратюк запропонувала таким чином привітати з 8 березня мам дітей, які лежать в онкогематологічному відділенні лікарні. Ми з радістю взялися за справу, і в результаті не тільки привітали мам, а й показали історії про них всьому місту і за його межами.

- Розкажіть про авторів проекту і вашу роль в ньому

- Євгенія Кондратюк вже кілька років допомагає хворим дітям, у неї вийшло зробити свій фонд і благодійну організацію відомими та ефективними. Алла Григор'єва – талановитий фотограф і дизайнер, працює в місцевій телерадіокомпанії «Світ Білогір'я». Вона привозила до лікарні фотообладнання – фон, стійки, світло – і фотографувала жінок з їх дітьми. Я розмовляла з дорослими і маленькими учасниками проекту і записувала їх історії.

Напередодні 8 березня ми провели виставку в стінах лікарні, щоб мами і діти змогли подивитися на результат, а потім фонд організував велику виставку в приміщенні білгородської філармонії, яка працювала там два тижні. Алла Григор'єва змонтувала відеоролики зі зйомок, зверстала буклет, зробила сайт проекту, і він посів перше місце на фестивалі соціальних інтернет-ресурсів «Світ рівних можливостей» в Москві.

- Які почуття відчували при підготовці та участі в проекті?

- Ми хвилювалися, що мами не погодяться брати участь, адже хвороба дитини – тема делікатна і чутлива. Спочатку так і було, багато хто відмовлявся навідріз. Але коли бачили, що відбувається в нашій імпровізованій фотостудії в стінах лікарні, то сідали в чергу до візажистів Галини Казанцевої і Тетяні Семернін, які нам дуже допомагали. Було дуже зворушливо, коли під час зйомки вони розкріпачувались і починали розповідати про себе, а діти – про своїх мам.

- Чому сайт вирішив взяти участь? Наскільки інформаційне висвітлення допомагає знайти відгук суспільства?

- Керівництво рекламного агентства «Медіа +», засновника сайту Go31, головним редактором якого я працюю, завжди підтримує благодійні проекти. Компанія інформаційно та матеріально підтримала наш «Ілюмінатор», ми розміщували відеоролики з анонсом проекту на міських екранах, робили публікації на сайті і в соцмережах. Інформаційна підтримка будь-якого проекту грає безсумнівну роль, проект звучав досить голосно, і жодне білгородське ЗМІ не залишилося осторонь, за що всім колегам велике спасибі.

- Розкажіть трохи про ваш перший фотопроекті «Ілюмінатор»

- Він почався, можна сказати, випадково. Виріс з ідеї інтерв'ю з мамами дітей з аутизмом, до якого Алла Григор'єва мала зробити фотографії. Одного разу вона сказала: а чому б не організувати цілу виставку? Домовилася з фотографом фотостудії «Точка» Василем Кучмою, який надав нам своє приміщення і дуже допомагав. Коли робота почалася, ми створили групи проекту в соцмережах і оголосили краудфандінг на друк і оформлення фотографій. У нас все вийшло, відгукнулося багато людей. І виставка пройшла в виставковому залі «Батьківщина», одному з кращих в місті.

- Розкажіть нашим читачам трохи про себе: як довго ви працюєте на сайті міста Білгорода? Наскільки часто сайт і ви берете участь у громадському житті міста? Що вам подобається у вашій роботі?

- Я працюю на сайті Go31 більше трьох років, і моя журналістська професія передбачає участь в суспільному житті, як мінімум, інформаційному. Одного разу я зрозуміла, що крім висвітлення подій, участь може бути і більш ширшою. Адже я можу використовувати наш інформаційний ресурс для створення якихось масштабних і цікавих речей. І сподіваюся, корисних.

- Що б ви хотіли побажати / порадити вашим колегам з інших сайтів? Наскільки важливо медіа не залишатися осторонь від проблем жителів міста?

- Колегам хочу побажати не боятися діяти і втілювати ідеї в життя. Багато, як з'ясовується, з радістю беруть участь, допомагають. І в підсумку виходить, що якась немаленька кількість людей зібралися разом і зробили щось хороше для міста і себе самих, адже місто – це і є люди!

Від себе хочеться додати, що ми справді захоплюємося таким зворушливим і важливим соціальним проектом. Хочемо побажати авторам подальших успіхів, героям – якнайшвидшого одужання, а всім нашим колегам – натхнення на створення таких корисних і талановитих матеріалів!

Читайте также о готовом бизнесе CitySites тут.

Приєднуйся до прибуткової франшизі і почни заробляти зараз!